Munkanapokon 9 – 17 óráig
+36 20 2574838

CHICOPEE CNL MINI ADULT LAMB & RICE

Teljes értékű eledel kistestű felnőtt kutyák részére (< 1 év). Búza, marhahús és sertéshús hozzáadása nélkül.


Márka: CHICOPEE
Kor: felnőtt
Méret: kistestű

Bruttó ár:
56 820 Ft
-tól
CHICOPEE CNL MINI ADULT LAMB & RICE 15 KG

62 855 Ft
62 855 Ft
(4190 Ft/kg)
Napi ktg: 1006 Ft
RAKTÁRON
Szállítás: 2 - 4 nap
629
hűségpont
CHICOPEE CNL MINI ADULT LAMB & RICE 2X15 KG

56 820 Ft
56 820 Ft
(3788 Ft/kg)
Napi ktg: 1705 Ft
RAKTÁRON
Szállítás: 2 - 4 nap
568
hűségpont

TERMÉKLEÍRÁS
HASZNOS TANÁCSOK

Teljes értékű eledel kistestű felnőtt kutyák részére (< 1 év). Búza, marhahús és sertéshús hozzáadása nélkül.

Összetétel: szárított és hidrolizált baromfi fehérje (22,5 %), kukorica, árpa, bárány fehérje (szárított, 10 %), baromfizsír, rizs (4 %), répapép (cukor nélkül), lenmag (2,5 %), szárított élesztő (0,5 % mannan- oligoszachariddal, 0,1 % béta-glükánnal), lazacolaj (0,5 %), kálium-klorid, nátrium-klorid, zöldkagyló kivonat (0,1 %).

Analitikai összetevők: Nyersfehérje 26,50 %, Zsírtartalom 16,50 %, Nyersrost 2,70 %, Nyershamu 7,40 %, Kálcium 1,50 %, Foszfor 1,05 %.

Adalékanyagok: tápértékkel rendelkező adalékanyagok/kg: A-vitamin 15.000 NE, D3, vitamin 1.200 NE, E-vitamin 150 mg, Nyomelemek/kg, Cink (mint cink-oxid) 90 mg, Cink (mint aminosav-cink kelát, hidrát) 45 mg, Réz (réz szulfát, pentahidrát) 10 mg, Jód (kálcium jódid, anhydrous) 2 mg, Szelénium (nátrium-szelenit) 0,2 mg.

A kutyánk vagy macskánk számára az a megfelelő étrend, amelyben megfelelő arányban szerepelnek a fehérjék, a zsírok, a szénhidrátok, a vitaminok, az ásványi anyagok és a rostok. Amennyiben az egyik vagy másik túlsúlyba kerül, az egészségügyi problémákat és betegségeket okoz. A megfelelő minőségű és összetételű száraz eledellel jelentősen hozzájárulunk kedvencünk általános egészségi állapotának megőrzéséhez, és ezáltal a hosszú és boldog életéhez. Az elsődleges összetevő, azaz a fehérje közvetlen hússzármazék legyen és ne növényi eredetű. A legjobb választás a dehidratált húst tartalmazó száraz eledel. A szójából, egyéb növényekből kivont fehérjék a ragadozók számára nem megfelelőek, sok esetben emészthetetlenek. Ezt általában növényi fehérjekivonatként tüntetik fel a gyártók, ezért minden esetben figyelmesen olvassuk el a feltüntetett címkét az összetevőkről! A felhasznált összetevők mennyiségi sorrendben kerülnek feltüntetésre. Fontos továbbá, hogy a „hús származék” vagy az „állati eredetű származék vagy fehérje” az nem húst jelent, hanem szőrt, bőrt, csontot, faggyút, belsőségeket, halpikkelyt és egyéb élelmiszeripari mellékterméket. A kizárólag húsliszt tartalmú tápok sem a legideálisabbak. Száraz eledel tekintetében prémium vagy szuperprémium minőség közül válasszunk, amelyek a magasabb ár ellenére is sokkal gazdaságosabbak, hiszen összetételük révén a napi adag is jóval kevesebb, mint a gyengébb minőségű száraz eledelek esetében. A multi hálózatokban kapható, gyanúsan olcsó száraztápok, konzervek élelmezési értéke elenyésző. Ezek a termékek túlnyomórészt gabonaszármazékokat tartalmaznak, a fehérjetartalmuk is többnyire növényi eredetű, és húst egyáltalán nem tartalmaznak, legfeljebb némi állati eredetű származékot. Sajnos, ha ezeket választjuk, akkor ezt hosszútávon kedvencünk egészségi állapota nem fogja meghálálni, és az állatorvosnál leszünk kénytelenek majd gyógyírt keresni, nem kevés költséggel számolva. Másik elkerülendő lehetőség, amikor kizárólag a név alapján választunk, és elhamarkodottan egy-egy erősen reklámozott „médiatáp” mellett döntünk. Sajnálatos tény, hogy ezek a tápok összetétel tekintetében többségében meghazudtolják szuperprémium, prémium hírnevüket. Ezek esetében a reklámot fizetjük meg az árában, de ár/érték arányában keveset kapunk a pénzünkért. Vegyük komolyan azt a tényt, hogy soha nem látott mértékben megnőtt házi kedvenceink körében a daganatos megbetegedések aránya, amelyért az állatorvosok a nem megfelelő táplálást teszik elsődlegesen felelőssé. A lényeg mindig az összetételben van, ezért ne kizárólag az ár alapján döntsünk, mert ha kedvenceink táplálásáról van szó, akkor is igaz, hogy gyakran a legolcsóbb a legdrágább.