Munkanapokon 9 – 17 óráig
+36 20 2574838

VILLANYPÁSZTOR A2

Az alpha-guard A2-es készülék egy kis teljesítményű 1 Joule ütőenergiával rendelkező villanypásztor. Javasoljuk kis-közepes testű, középhosszú szőrű kutyák, lovak kordában tartásához, 500-800 m karámvezetékez, illetve meglévő kerítés/karám kiegészítő védelméhez.


Márka: ALPHA-GUARD

Bruttó ár:
33 385 Ft
-tól
VILLANYPÁSZTOR TRAFO ALPHA-GUARD A2 230/12 V  1 J

33 385 Ft
33 385 Ft
KÜLSŐ RAKTÁRON
Szállítás: 3 - 5 nap
401
hűségpont

TERMÉKLEÍRÁS
HASZNOS TANÁCSOK

Az alpha-guard A2-es készülék egy kis teljesítményű 1 Joule ütőenergiával rendelkező villanypásztor. Javasoljuk kis-közepes testű, középhosszú szőrű kutyák, lovak kordában tartásához, 500-800 m karámvezetékez, illetve meglévő kerítés/karám kiegészítő védelméhez.

A készülék üzemeltethető 230V-os hálózatról a mellékelt hálózati adapter segítségével. Az egység tartalmaz egy akkumulátoros csatlakozót is, aminek segítségével működtethetjük bármilyen 12V-os külső akkumulátorról vagy száraz elemről. Az akkumulátoros csatlakoztatásnál ügyeljen a polaritásra (+ piros, - fekete)! A készülék nem rendelkezik beépített akkumulátorral.
Az árusító nem vállal arra garanciát, hogy a kerítés teljesen kitörésbiztos, de arra mindenképpen, hogy a villanypásztor kerítés a biztonságot javítani fogja.
A készülék megfelel az érvényben lévő magyar MSZ1585 és az Európai Uniós EU EN60335 szabványoknak, irányelveknek (CE).

A nagyfeszültség mindig két pont között mérhető. Az elektromos kerítések esetén az egyik pont a föld (- negatív), a másik a karámvezeték (+ pozitív). Az állat, amikor hozzáér a karámvezetékhez a testén keresztül zárja az áramkört a föld felé, ami számára egy kellemetlen izom összehúzódást okoz.

1. Villanypásztor rendszer fő részei
-
Földelő szonda: lehetőleg rozsdamentes anyagból készült fém vezető
-
Speciális villanypásztor vezeték/szalag/sodrony: Lehetőleg alacsony ellenállású nagy szakító szilárdságú vezetékeket használjon
-
szigetelők/tartóoszlopok: Feladatuk a kihúzott villanypásztor vezeték elszigetelése a föld ponttól (kerítés, karó)
-
Kábelek a bekötéshez: A villanypásztor kivezetéseit kötik össze a földelő szondával és a karámvezetékkel.

 

2. Földelés
Egy földelő szondát a földbe kell szúrni, minimum 80cm-100 cm mélyre, majd egy vezetékkel a készülék földelés kimenetéhez csatlakoztatni. A földelés környéke lehetőleg legyen nedves. Nagyobb távolságoknál (1-1.5 km fölött) érdemes 2-3 földelő szondát alkalmazni. A készülék földelésénél, és a karámvezetékhez csatlakozásnál is ügyeljen, hogy minden vezeték fémesen, jól érintkezzen, ez nagyon fontos, és szükséges a jó működéshez. A teljesítményét nagymértékben befolyásolja a talaj nedvességtartalma. A földvezetéket és a karámvezetéket soha ne húzza ugyanazon kábelben, vagy közös védőcsőben!

 

3. Karámvezeték
A karám lehet vezeték, szalag vagy acélsodrony. Lehetőleg keressük a minőségi alacsony ellenállású vezetékeket. A készülék nagyfeszültségű (piros) kivezetését lehetőleg úgy kössük össze a kihúzott karámvezetékkel, hogy ne érje veszteség a rendszert. Ehhez használhatunk erősen szigetelt földkábelt vagy azzal azonos szigeteléssel bíró kábeleket (autó gyújtókábel). FONTOS: a kábel szigetelésének kell vastagnak lennie nem a vezető keresztmetszetének. A földvezetéket és a karámvezetéket sohasem húzza ugyanazon kábelben, vagy közös védőcsőben!

 

4. Üzembe helyezés szabályai
- az összeszerelést lehetőleg hozzáértő személy végezze
- használjunk minőségi kiegészítőket
- ügyeljünk a megfelelő kontaktokra a csatlakozási/bekötési pontoknál
- ügyeljünk a szigetelésre a vezeték telepítésénél
- tartsuk tisztán a karámvezetéket, ne hagyjuk, hogy a növényzet ránőjön, mivel az nagymértékben csökkenti a vezetékben lévő feszültséget

A tartó oszlopok,(karók, stb.) legyenek gondosan elszigetelve a karámvezetéktől, ügyeljen arra, hogy fűszál, növényzet, és egyéb tárgyak ne érjenek a karámvezetékhez. Ellenkező esetben a feszültség leföldelődik „elszökik” és a készülék
nem fog megfelelően működni. Ez a jelenség különösen, esős, nyirkos, ködös, és nedves időben fordulhat elő.

 

5. A készülék elhelyezése
A villanypásztort vízszintes vagy csatlakozási pontokkal lefelé, száraz csapadéktól és tűző naptól védett helyen kell elhelyezni. Tűzveszélyes, gyúlékony anyagoktól tartsuk távol a készüléket és a karámvezetéket, mivel a keletkező ívkisülések tüzet okozhatnak.

 

6. A villanypásztor élettani hatása
A villanypásztor nem káros az egészséges emberi/állati szervezetre. Égési sérülést NEM okoz! FIGYELEM: Szívbetegek lehetőleg kerüljék a kerítés érintését